מה אם הכל אפשרי?

מה אם הכל אפשרי בעולם?    מה אם הייתם מתחילים לאמץ מציאות שבה אתם אלה שקובעים?  מה אם הייתם חיים בדיוק כפי שאתם מבקשים לעצמכם?    אם הכל אפשרי בעולם וכל המגבלות שלנו הן נקודות מבט שלנו - אז יש לנו האפשרות לשחרר נקודות מבט מגבילות, להגדיל נקודות מבט חדשות וליצור לעצמנו את המציאות שאנו מבקשים לחיות בה. 
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

אפשרי בעולם, אפשרי בשבילי, מגיע לי!

מה אם הכל אפשרי בעולם?   

 מה אם הייתם מתחילים לאמץ מציאות שבה אתם אלה שקובעים? 

מה אם הייתם חיים בדיוק כפי שאתם מבקשים לעצמכם?                                                           

מרגע שאנו נולדים אנו מאמצים לעצמנו נקודות מבט על החיים, כל אחד מאיתנו אימץ לעצמו את נקודות המבט שלו, נקודות מבט שנרכשו במפגש שלנו עם ההורים שלנו, בהשפעת החינוך שלהם שהוא לא רק מה שהם אמרו לנו באופן ישיר על התנהגותנו אלא גם ובעיקר על פי איך שהם התנהגו פעלו בסיטואציות החיים שלהם. חלק גדול מה"חינוך" הוא המודלניג שהם היו בעבורנו. נקודות המבט שאימצנו לעצמנו הם גם בהשפעת המשפחה שלנו – במעגל האישי ובמעגל המורחב, בהשפעת אנשי החינוך שפגשנו בדרך, ובהשפעת החוויות החברתיות, הלימודיות ועוד… אם כך לכל אדם יש נקודות מבט משלו על החיים על פני האדמה, המפה של אדם נוצרת מסך כל החוויות שלנו בחייו. מכך אנו מבינים שמציאות היא סובייקטיבית ואנו רואים אותה דרך המפה הייחודית לנו. המפה של אדם הופכת אותו למיוחד, אחר,  שונה מחברו וכמה מעניין לנו לפגוש בחיינו אנשים שונים, מגוונים, כמה סקרנו והשראה יש בזה? 

מה אם אספר לכם שבמפה של כל אחד מאיתנו יש גם נקודות מבט שהם ספאם? מה אם יש לנו נקודות מבט שירשנו בילדותנו ואין לנו צורך בהם יותר? מה אם יש נקודות מבט שמגבילות אותנו ואולי מונעות מאיתנו לנוע בקלילות בדרכנו? האם הייתם רוצים לנקות- לרוקן עומס בתא המייל שהוא המוח האנושי? אולי להעביר לסל אשפה? אולי להגדיל את המפה? לסמן נקודות מבט חדשות חשובות? 

כדאי לדעת שכולנו מיוחדים אבל בעניין של נקודות מבט מגבילות אנחנו לא שונים, לכולנו יש כאלו.. זהו דרכו של המוח האנושי לקלוט מידע לקטלג אותו בתבניות, לעשות סדרים על מנת להבין טוב יותר את המרחב בו אנו נמצאים. זהו דרכו של המוח האנושי לשמור עלינו מפני רגשות שלילים! לעיתים דווקא בגלל זה עולים בנו תחושות של כעס, תקיעות, עצב ודומה להם… זהו ברומטר שמבקש מאיתנו להתחיל לנקות, להתקרב לעצמנו. בכדי שנבין טוב יותר- באו נכיר מעט נקודות מבט שאנו מאמצים לעצמנו מבלי משים:      בחיים צריך להילחם על מנת להשיג מה שאנו רוצים! – מי אמר שצריך להילחם? איפה למדנו את זה? האם נחישות והתמדה אינם מספקים? מה קורה לאדם שמגייס את עצמו כל בוקר למלחמה?                 

והנה כמה על כסף:   כסף לא צומח על העצים, כסף בא לכסף, מי שנולד עשיר יהיה עשיר.   

עבודה: רק עבודה קשה משיגה תוצאות- האם עבודה צריכה להיות קשה? מה אם השקעה והתמדה משגיה תוצאות ולאו דווקא קושי רב.

יש עוד הרבה מאוד דוגמאות לנקודות מבט על הרבה מאוד תחומים בחיינו כמו זוגיות, חברות, בית .. לכן נסתפק בלומר שלכולנו יש לנו נקודות מבט שמפעילות אותנו גם כאשר אנחנו לא מודעים להם. 

אז מה יאפשר לנו לשחרר נקודות מבט שאינן מיטביות איתנו? 

מה יאפשר לנו להגדיל את מפת החיים שלנו? 

נתחיל בשני טיפים קצרים להתחלה: 

אפשר להתחיל לשים לב למילות החמ"ץ = חייב, מוכרח, צריך, כאשר אנו משתמשים באלו המילים אפשר לשאול האם אני באמת צריך\ מוכרח\ חייב? איך זה העשייה הזאת בחיי הפכה לאין ברירה?   

אפשר להתחיל לשים לב לקביעות שלנו על החיים, כאשר אנו שומעים את עצמנו אומרים שמשהו לא אפשרי מבחינתנו, לא מציאותי- כאן כדאי להיזכר שהמציאות אין לה כל משמעות פרט למשמעות שאנו נותנים לה דרך נקודות המבט שלנו. 

אם בא לכם לעשות ניקיון פסח לחמ"ץ בחייכם אפשר לבחור במרחב האימון, ה-NLP ודומיו להתחיל להעלות למודעות נקודות מבט, אמונות מגבילות. 

אם את רוצים לשחרר נקודות מבט מבלי לדבר עליהם, לשחרר דרך הגוף תהליכי אקסס הם בשבילכם.       

אם הכל אפשרי בעולם וכל המגבלות שלנו הן נקודות מבט שלנו – אז יש לנו האפשרות לשחרר נקודות מבט מגבילות, להגדיל נקודות מבט חדשות וליצור לעצמנו את המציאות שאנו מבקשים לחיות בה.   

זיכרו : אפשרי בעולם (מישהו כבר עשה את זה), אפשרי בשבילי (אם משיהו עשה גם אני יכול לעשות), מגיע לי (השאלה האם אני חושב שמגיע לי, האם אני מאמין בעצמי?) כן מגיע לכולנו!

יכול אולי לעניין אותך...

מה אם הכל אפשרי?

מה אם הכל אפשרי בעולם?   
מה אם הייתם מתחילים לאמץ מציאות שבה אתם אלה שקובעים? 
מה אם הייתם חיים בדיוק כפי שאתם מבקשים לעצמכם?   
אם הכל אפשרי בעולם וכל המגבלות שלנו הן נקודות מבט שלנו – אז יש לנו האפשרות לשחרר נקודות מבט מגבילות, להגדיל נקודות מבט חדשות וליצור לעצמנו את המציאות שאנו מבקשים לחיות בה. 

קרא עוד »

אקסס- זה באמת יכול לעבוד?

שיטת האקסס מזמינה אתכם לתהליכי אנרגיה מגוונים שיאפשרו לכם לשחרר תקיעות כמו בקסם, לשאול שאלות מבלי לחכות לתשובה- כמה משחרר לשאול מבלי להיענות? לבקש מבלי לצפות, פשוט להתכוונן, לדעת באמת מה אני מבקש, להאמין ברצון חופשי ולחיות כפי שאנו מבקשים . 

קרא עוד »

אויר לחיים

נשימה פעולה טבעית וחיונית לחיים שלנו ובכל זאת יש לא מעט רגעים בהם אנו מרגישים שאין לנו אויר לנשימה, איך זה אפשרי אם אויר נמצא בכל מקום ובשפע?

קרא עוד »

תודה על פנייתך! ההודעה נשלחה :)

אצור איתך קשר בהקדם