קצת על עצמי

נעים להכיר, שמי מיטל ואני בתחילת העשור הרביעי לחיי, נשואה מזה 15 שנים לנדב ואמא ללי-ים, דריה ועומרי.  עולם הנלפ והאימון פגש אותי לפני ארבע שנים, אם תשאלו איך? אספר שהיקום זימן לי עצירה להתבוננות בדמות אתגרים לא פשוטים, אתגרים משפחתיים שהצריכו את תעצומות נפשי להתמודדות.

אז- כשנשאלתי כיצד אני מתמודדת? עניתי בבדיחות הדעת מתמודדת עם משבר באמצעות משבר חדש. בין ניגוב דמעות לאיסוף כוחות שאלתי למה? למה זה קורה? מה עשיתי או לא עשיתי שהוביל אותי למצב הזה?
עצרתי כמו בלית ברירה, עצירה לשם חיפוש- חיפוש אחר תשובות!!

במסע החיפוש יצאתי ללמוד, בחרתי תחומים שחשבתי שיסעו לי בדרכי, התחלתי באימון בגישת NLP  והמשכתי להתמחויות באימון, העמקתי בלימודי נלפ- מאסטר, טראומה, דמיון מודרך ועוד…ככל שהמסע התקדם הבנתי שיש עוד שאני מבקשת להבין והצטרפתי ללימודים רוחניים, התחלתי בנומרולוגיה טיפולית והמשכתי ללימודי קארמה תרפיה, אקסס ותטא הילינג.

המסע, הלמידה שנמשכת עד היום פחות סיפקה את התשובות לשאלת הלמה אך פגשתי עולם מופלא של שאלות אחרות, השאלה המרכזית שהחליפה את הלמה היא השאלה החשובה לשם מה…?
הסיבה שבגללה קורים הדברים היא לא הסיפור, לא ה-למה משנה , אלא מי אני? מה חשוב לי? מהם המשאבים שקיימים בי לעשות, להתמודד, ליצור ? מה עושה אותי שמחה, רגועה ? מה אני לומדת על עצמי אל מול האתגרים ? מה אני לומדת על עצמי בזכות המראות שמציבים לי יקיריי וגם אלו שמאתגרים אותי בחיי?  מהם הפרשנויות שאני נותנת להתרחשויות במציאות חיי? מהו הסיפור אותו אני בוחרת לספר לעצמי? מהו סיפור חיי???

אז במרחק של זמן והבנה שיש תמונה גדולה יותר מכדי שנבין את כולה!

 האימון האישי- הרגשי- הרוחני אפשר לי פגישה מחודשת עם עצמי , הנלפ אפשר לי להיפרד מאמונות ודפוסים מעכבים ולהתהלך בשבילי חיי יותר בקלילות ובפשטות.

מה אני למדתי על עצמי במסע :

בית ספר של החיים
למדתי להרחיב נקודות מבט על החיים ולאמץ לעצמי לראות בחיים על פני האדמה בית ספר של הנשמה שלנו. בבית ספר כמו בבית ספר באנו ללמוד! את השיעורים שעלינו ללמוד בחרנו בעצמנו, הנשמה שלנו בחרה בהם לגלגול הזה.

הלמידה החשובה הזאת מתרחשת דרך המשפחה שנולדנו אליה, דרך המשפחה שאנו בוחרים להקים, דרך בחירות החברים שלנו, העיסוק שלנו ועוד.. לא פעם נבין שהאנשים בחיינו שמאתגרים אותנו נמצאים בחיינו על מנת לעזור לנו ללמוד את השיעורים שלנו כי הרי אנו יודעים שבבית ספר למידה שמאתגרת אותנו ברמה סבירה מאפשרת למידה מעמיקה.

ונזכור שבמציאות מתרחשים הרבה מאוד אירועים, אלו ש"קורים לנו" -אנו בוחרים כיצד להתבונן בהם, כיצד לחוות אותם וכמובן נבחר מה ללמוד מהם!

אירועי חיי זימנו לי למידה של עצמאות, חמלה, הובלה…

עומס!

למדתי שכאשר נמצאים בעומס משמע אומר אנו נמצאים בחוסר הקשבה לעצמנו, ההקשבה מדייקת לנו מי אנחנו ומה אנחנו רוצים ממש מקול הלב והנשמה.

אני הייתי בעומס בעשייה המקצועית ובביתי, אני מבינה היום שהגוף אותת לי זמן ארוך מאוד  בכאבי ראש ועוד סימפטומים של סטרס , כאלו רצה לומר לי נשמה יקרה תעצרי, תנשמי, תדייקי הגיע הזמן לנוע הלאה.

בעזרת הביופידבק למדתי לנשום! לכאורה פעולה אוטומטית אך מסתבר שאינה  ברורה מאליה. למדתי דרך הנשימה לעצום עיניים להתמסר להקשבה לגוף- הקשבה פנימית. למדתי ברגעי לחץכעס לעצור, לנשום ולהתחיל מחדש.

יעוד!
למדתי שיש לנו בחיים האלו יותר מייעוד אחד – יש לנו כמה יעודים וכיף שכך. אני מבינה שהייעוד שלי עוסק באנשים, ביכולת לשנות ולנוע קדימה.

שינוי
שינוי מתרחש קודם כל בתוכנו, באמונות שלנו, בנקודות המבט שלנו ואחר כך או תוך כדי הוא יקבל ביטוי בחיים שלנו!!
אין באפשרותנו לשנות אחרים יש לנו יכולת אך ורק לשנות את עצמנו. אם אנחנו משתנים העולם משתנה!!!

אני מאמינה שכל עוד אנו חיים יש באפשרותנו לשנות ולהשתנות בעבור עצמנו ובעבור העולם. אני בחרתי לצעוד שינוי ובחרתי באימון אישי- רגשי- רוחני. הכלים שעזרו  לי להקשיב לעצמי, להתקרב לעצמי, להתמודד, להיות בשקט פנימי הם הכלים שבהם אני משתמשת במפגש עם אנשים שמגעים למרחב האימון. אני מודה על האתגרים שזימנו לי את האפשרות להכיר את עצמי מחדש וליצור את עצמי מחודשת.

לימודים

B.ed בקידום נוער- עבודה חינוכית טיפולית עם בני נוער בסיכון- בית ברל

תעודת הוראה- בית ברל

מנחת קבוצות מיניות למתבגרים- בית ברל

M.a בניהול מערכות חינוך- אוניברסיטת ת"א

אימון אישי וקבוצתי בגישת NLP- אוניברסיטת בר אילן

אימון ביופידבק- אוניברסיטת בר אילן

אימון להכוונה תעסוקתית- אוניברסיטת בר אילן

כלים אימונים לילדים, ולילדים עם מתנת הקשב והריכוז.- אוניברסיטת בר אילן

נלפ פרקטישינר- פז אושרן

NLP מאסטר- בית ספר נלפפלוס

NLP טראומה-  בית ספר נלפפלוס

NLP  תרפיית קו הזמן TLT – בית ספר נלפפלוס

NLP  דמיון מודרך – בית ספר נלפפלוס

NLP הנחיית ילדים ונוער – בית ספר נלפפלוס

תהליכי נלפ להרזיה – מכללת רטר

נומרולוגיה טיפולית- מכללת הנות

קארמה תרפיה- המכללה ללימודים רוחניים-ירון זפרן

תטא הילניג

אקסס בארס

קריירה

במשך 19 שנים עסקתי בעבודה חינוכית טיפולית עם בני נוער בסיכון ומשפחותיהם, עבדתי במסגרות שונות ביניהם חסות הנוער, מרכזי נוער, פנימייה ומפתן. הנחתי קבוצות מיניות למתבגרים, מעגלי נערות וקבוצות העצמה.

בשש שנים האחרונות אני מחלקת את השבוע בין האהבות שלי- הקלניקה שלי, השתלמיות וסדנאות ובין הנחיה במשרד החינוך. במשרד החינוך באגף לחינוך ילדים ונוער בסיכון אני מנחה צוותים  בעבודתם עם ילדים ובני נוער  במסגרות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, בבנייה וביישום תוכניות חינוך טיפול ומניעה. אני מנחה השתלמויות וסדנאות לצוותי חינוך  – ההשתלמויות מאפשרות למשתתפים היכרות עם שיטות וכלים  מעולם האימון הנלפ לעבודה חינוכית פורמלית ובלתי פורמלית עם בני נוער. בקלניקה אני פוגשת באהבה גדולה א-נשים המבקשים לצעוד שינוי בחייהם.

תודה על פנייתך! ההודעה נשלחה :)

אצור איתך קשר בהקדם