אימון באמצעות ביופידבק

שיטת ביופידבק שפירושה משוב של הגוף (ביו – גוף, פידבק – משוב), היא שיטה טיפולית המסייעת לאדם לפתח מודעות ושליטה על תהליכים פסיכו פיזיולוגיים המתרחשים בגופו.

למה הכוונה? 
האדם מחובר למחשב באמצעות חיישנים המוצמדים לאצבעותיו. החיישנים בודקים בזמן אמת את קצב פעילות הלב, מוליכות חשמלית של העור, חום הגוף, נשימה ועוד.. האדם מקבל בזמן אמת משוב על המדדים הגופניים שלו, הוא יכול לראות וללמוד כיצד הוא מגיב ללחץ ומתי ואיפה מסתמן לחץ. באמצעות המדדים -האדם לומד באילו מצבים הוא נלחץ וכיצד הלחץ משפיע עליו וכמובן על גופו.

לשם מה לדעת? במה זה עוזר?
ההנחה הבסיסית היא שאם לימדנו את עצמנו לחשוב- לפעול בצורה מסוימת נוכל ללמד את עצמנו לחשוב- לפעול גם אחרת. המוח האנושי שלנו יודע ללמוד ויתרה מכך המוח האנושי שלנו מסוגל להרגיע את הגוף.

מהי הטכניקה?
באימון ביופידבק לומד האדם טכניקות להרגעה עצמית כמו תרגלי נשימה, הרפיה דמיון מודרך ועוד.. גם פה האדם מקבל משוב באופן מידי, הוא לא רק מרגיש רגוע הוא גם מקבל משוב מהמדדים המוצגים במחשב- משוב המלמד אותו על השפעת הטכניקה על גופו. 
בעצם -השיטה פועלת על עיקרון הלמידה, באמצעות המשוב המתקבל מהצג- המוח למד שאפשר אחרת ואנו למדים שאנו אחראים לאחרת שבחיינו. המוח "חורט" בזיכרון בדרך של ניסוי וטעייה כיצד להגיב לאירועים שונים בחיי היומיום. 
אימון ביופידבק מאפשר לאדם ללמוד את עצמו, ללמוד להשיג ויסות ואיזון ולהשפיע על בריאותו, התנהגותו ורגשותיו.

למי מיועד אימון ביופידבק? 
לאנשים שחשים סטרס ורוצים ללמוד טכניקות להרגעה. 
לאנשים הסובלים ממיגרנות, תסמונת המעי הרגיש, מצבי לחץ, חוסר שקט וקשיי שינה. 
ביופידבק גם מסייע במצבים של הפרעות קשב וריכוז.

האימון מיועד לילדים ולמבוגרים.

תודה על פנייתך! ההודעה נשלחה :)

אצור איתך קשר בהקדם